Czym jest Ruch Światło - Życie? Najprościej mówiąc jest to ruch odnowy Kościoła, który gromadzi ludzi każdego stanu.

 

My tworzymy gałąź młodzieżową Ruchu Światło - Życie: skupiamy młodzież od 7 klasy podstawówki do końca szkoły średniej (jest możliwość utworzenia grupy studenckiej).

 

Jak wygląda życie naszej wspólnoty?

Co piątek spotykamy się o 18:00 na Mszy Świętej, po niej udajemy się do salki w domu parafialnym. Wspólnie śpiewamy, planujemy nowe inicjatywy, a później rozmawiamy w naszych grupach. Obecnie mamy dwie grupy - starszą, formującą się do Oazy Nowego Życia II stopnia i młodszą - ogólną. Na spotkaniach poruszamy ważne dla nas tematy i szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Grupy prowadzą animatorzy oraz ksiądz Zbigniew, który jest naszym opiekunem duchowym.

 

Po za tym w każdy pierwszy piątek miesiąca prowadzimy godzinę (od 21 do 22) Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Jesteśmy obecni podczas niedzielnych Mszy o 9:30.

Zorganizowaliśmy Bal Wszystkich Świętych i planujemy jeszcze inne zabawy.

 

Co nam dał Ruch Światło - Życie?

- poczucie wspólnoty

- przyjaźnie

- miłość

- lepsze zrozumienie i poznanie Boga

- życie na pełnej petardzie

- odkrywanie i rozwijanie talentów

- zagłębienie się w liturgię

- poznanie Pisma Świętego

- rozwój osobisty

i wiele, wiele innych :)

 

"Do Ruchu Światło-Życie dołączyłam w zeszłym roku, aktualnie zaczynam drugi rok mojej formacji. Włączenie się do tej wspólnoty wiele wniosło do mojego życia, myślę że nasze spotkania i rekolekcje rozwinęły moją wiarę, zaczęłam się więcej dowiadywać, być świadomą tego w co tak naprawdę wierze. Co więcej poznałam wspaniałych ludzi bez których aktualnie nie wyobrażam sobie mojego życia, stali mi się naprawdę bliskimi przyjaciółmi. Wiem, że zawsze mogę na nich liczyć. Dołączenie do Oazy uważam za jedną z lepszych decyzji jakie podjęłam." - tak mówi o wspólnocie jedna z naszych uczestniczek.

 

Świeckim odpowiedzialnym za wspólnotę i jednym z animatorów jest Aleksander Borucki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Reszta animatorów - Małgorzata Kłodzińska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz ksiądz Zbigniew Zgoliński

 

Zapraszamy również na nasz fanpage na facebooku https://www.facebook.com/OazaWP/

Duszpasterze

ks. kan. dr Andrzej DAWIDEK
proboszcz

ks. Dariusz PRUSZYŃSKI
wikariusz

Kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Początek strony