Duchowa adopcja

Co to jest duchowa adopcja?

 

Pełna poprawna nazwa brzmi: "Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą".

Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia.

Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

Istota Duchowej Adopcji wynika z osobistego: modlitewnego i uczynkowego wstawiennictwa do Jezusa Chrystusa osoby adoptującej duchowo, wstawiennictwo o pomoc w ratowaniu od zagłady jednego nieznanego, lecz wybranego przez Boga-Dawcę Życia zagrożonego aborcją dziecka. Trwa przez okres 9 miesięcy.


Aktualności

25 marca to w tym roku dzień, w którym obchodziliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

To szczególny dzień dla całego Kościoła, ale wyjątkowy także dla naszej Parafii.

Tego jednego dnia, w pewien sposób do naszej Wspólnoty Parafialnej przyłączonych zostało kilkudziesięciu nowych członków - dzieci poczętych, które zostały duchowo adoptowane.

To wielka radość, że życie dzieci nienarodzonych jest dla nas tak ważne i tak wielu z nas podjęło się trudu duchowej adopcji. Trudu, bo przecież kiedy ma się wydarzyć jakieś Dobro, zawsze spotykają czyniących je jakieś trudności i przeciwności.

Jednak w Panu Moc, a w św. Michale Archaniele pomoc - w intencji adoptowanych dzieci oraz ich "duchowych rodziców" zostaną odprawione dwie Msze św. w trzecim i szóstym miesiącu adopcji - swego rodzaju zabiegi wzmacniające, abyśmy wytrwali!

Osoby, które podjęły duchową adopcję oraz duchowo adoptowane dzieci stanowią swojego rodzaju "Rodzinę Dzieci Duchowo Adoptowanych"

Rodzina taka zawiązywana jest w naszej parafii tradycyjnie już od wielu lat.


Zobowiązania modlitewne:

Zobowiązaniami adopcyjnymi są:
  •  jedna Tajemnica Różańca Świętego
  •  moje dobrowolne postanowienia
  •  oraz poniższa codzienna modlitwa "Panie Jezu",

Modlitwa codzienna

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

 

W wypełnianiu codziennych zobowiązań pomocna może być bezpłatna aplikacja na smartfon Powerbank for Life:

http://powerbank4life.com/pl/aplikacja/

która podpowiada aktualne na każdy dzień rozważania różańcowe oraz zawiera modlitwę codzienną.

 

Duszpasterze

ks. kan. dr Andrzej DAWIDEK
proboszcz

ks. mgr Tomasz DAJCZAK
wikariusz

ks. mgr Andrzej BARTKOWSKI 
wikariusz

Czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Początek strony