Duchowa adopcja

Co to jest duchowa adopcja?

 

Pełna poprawna nazwa brzmi: "Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą".

Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia.

Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

Istota Duchowej Adopcji wynika z osobistego: modlitewnego i uczynkowego wstawiennictwa do Jezusa Chrystusa osoby adoptującej duchowo, wstawiennictwo o pomoc w ratowaniu od zagłady jednego nieznanego, lecz wybranego przez Boga-Dawcę Życia zagrożonego aborcją dziecka. Trwa przez okres 9 miesięcy.


Aktualności

25 marca to w tym roku dzień, w którym obchodziliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

To szczególny dzień dla całego Kościoła, ale wyjątkowy także dla naszej Parafii.

Tego jednego dnia, w pewien sposób do naszej Wspólnoty Parafialnej przyłączonych zostało kilkudziesięciu nowych członków - dzieci poczętych, które zostały duchowo adoptowane.

To wielka radość, że życie dzieci nienarodzonych jest dla nas tak ważne i tak wielu z nas podjęło się trudu duchowej adopcji. Trudu, bo przecież kiedy ma się wydarzyć jakieś Dobro, zawsze spotykają czyniących je jakieś trudności i przeciwności.

Jednak w Panu Moc, a w św. Michale Archaniele pomoc - w intencji adoptowanych dzieci oraz ich "duchowych rodziców" zostaną odprawione dwie Msze św. w trzecim i szóstym miesiącu adopcji - swego rodzaju zabiegi wzmacniające, abyśmy wytrwali!

Osoby, które podjęły duchową adopcję oraz duchowo adoptowane dzieci stanowią swojego rodzaju "Rodzinę Dzieci Duchowo Adoptowanych"

Rodzina taka zawiązywana jest w naszej parafii tradycyjnie już od wielu lat.


Zobowiązania modlitewne:

Zobowiązaniami adopcyjnymi są:
  •  jedna Tajemnica Różańca Świętego
  •  moje dobrowolne postanowienia
  •  oraz poniższa codzienna modlitwa "Panie Jezu",

Modlitwa codzienna

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

 

W wypełnianiu codziennych zobowiązań pomocna może być bezpłatna aplikacja na smartfon Powerbank for Life:

http://powerbank4life.com/pl/aplikacja/

która podpowiada aktualne na każdy dzień rozważania różańcowe oraz zawiera modlitwę codzienną.

 

Duszpasterze

ks. kan. dr Andrzej DAWIDEK
proboszcz

ks. Dariusz PRUSZYŃSKI
wikariusz

Kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Początek strony