Być płatkiem w Róży Różańcowej...

 


Pierwszego czerwca 2017 roku w Naszej Parafii Powstała Nowa Wspólnota Róży Różańcowej modlącej się w intencji Dzieci Maryi oraz za dzieci członków tej Róży. Wiemy jak we współczesnym świecie mechanizmy zła starają się odebrać dzieciom godność Dzieci Bożych. Dlatego wychodząc naprzeciw obrony tych młodych istnień pojawiła się inicjatywa modlitwy różańcowej. Pragniemy otoczyć właśnie tą modlitwą dzieci i stworzyć wokół nich puklerz nie do przebicia. Wspólnota skupia rodziców, katechetki, kapłana, przyszłych rodziców, dzieci .Jest dla każdego kto pragnie dla swych dzieci dobra i wymodlenia wielu łask duchowych ale także tych ziemskich. Obecnie liczy 15 członków odmawiających 3 części różańca. Każdy z nas przez cały miesiąc rozważa jedną i tę samą tajemnicę. Następnie pod koniec miesiąca następuje zmiana tajemnicy na kolejną. Na czele róży stoi zelator, który czuwa nad zmianami tajemnic. Do jego zadań należy też reprezentowanie grupy i troska o to, aby jej skład był kompletny.

 


Odmawiając jeden dziesiątek różańca i rozważając tylko jedną tajemnicę, każde dziecko jest omadlane tak jakby był za niego zmawiany cały różaniec, ponieważ złożona z 15 osób Róża (Koło) rzeczywiście odmawia cały różaniec. Żywy Różaniec to również ofiarowanie komuś pięciu minut swojego życia, bo tyle mniej więcej trwa jedna dziesiątka. Przynależność do Róży wiąże się z kilkoma obowiązkami, których wypełnienie nie należy jednak do rzeczy niemożliwych. Codzienna modlitwa różańcowa, udział w spotkaniach, przystępowanie do sakramentów świętych i szerzenie kultu Maryi - to jedne z podstawowych zadań. Członkowie Żywego Różańca mogą uzyskać odpust zupełny osiem razy w roku: w dniu przyjęcia do Żywego Różańca, Narodzenia Pana Jezusa, Zmartwychwstania Pańskiego, Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, Wniebowzięcia Matki Bożej, Królowej Różańca Świętego, Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Ofiarowania Pańskiego. Czciciele Maryi na pewno nie będą zapomniani przez Jej Syna, On będzie ich wspomagał tu na ziemi, a potem przyjmie do swego Królestwa.

Jakie są owoce modlitwy za nasze dzieci na Różańcu ?

Długotrwałe i łagodne działanie Łaski jest największym cudem ! Bóg działa w sposób łagodny i delikatny, zmieniając błędne rodzicielskie postępowanie, przekształcając je w dobro.
Po pewnym czasie pojawiają się konkretne owoce tej modlitwy !

Świadectw Bożej pomocy dzieciom w sytuacjach zwykłych, a czasem i bardzo dramatycznych, w ciągu kilku lat trwania tej modlitwy jest bardzo wiele:

  • wyprowadzenie z bardzo trudnej sytuacji życiowej ( sekty, narkotyki ),
  • uzdrowienie,
  • powrót dziecka do domu,
  • uwolnienie od strachu, lęku,
  • urodzenie długo oczekiwanego dziecka,
  • ocalenie z wypadku samochodowego,
  • w bardzo trudnych sytuacjach życiowych znajdowali się pomocni ludzie i nowe sposoby rozwiązania problemów,
  • świadomość wspólnej modlitwy 20,( a jeszcze lepiej gdy jest to 40 osób – matka i ojciec) i niezachwianej opieki Bożej nad naszymi dziećmi daje rodzicowi niesłychany spokój. Uwalnia od lęku o bezpieczeństwo dziecka teraz i w przyszłości.

Gdy zdarzy mi się zapomnieć któregoś dnia o modlitwie wiem, że moje dzieci znajdują się pod opieką, której wzywa 19 innych rodziców.
Jednak zaniedbywanie tej modlitwy, powinno być okazją do refleksji nad własnym życiem duchowym i stanem wypełniania swoich obowiązków rodzicielskich.
Ta świadomość mobilizuje do wytrwałości i rzetelności w modlitwie i daje pokój w sercu, nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Mamy pewność, że kiedy ja zawiodę, BÓG NIE ZAWIEDZIE !

Wejście w krąg modlitwy za dzieci, działa również na ... rodziców. Uświadamiamy sobie konieczność rozwoju duchowego, własnej pracy nad sobą, odpowiedzialności za słowo, czyn, za obecność, czy nieobecność przy dziecku.

W tej modlitwie JEST z nami MARYJA – wzór rodzicielskiej miłości.

Różaniec Rodziców uczy nas POKORY.
W niej wyznajemy, że sami z siebie nic nie możemy !!!
Przyznajemy się do własnej słabości i grzeszności.
W niej oddajemy nasze dzieci i nas samych prowadzeniu i Opiece Pana Boga.
Uznajemy, ze wszystko jest Łaską i Darem Pana Boga.
Wypraszając potrzebne Łaski – UFAMY MU !

Możemy naszym dzieciom powiedzieć o modlitwie za nie.
Mogą one wiedzieć, że rodzice pomocy szukają u Pana Boga, że ufają Mu !
Można je poinformować skąd płynie dla nich Dobro ...

Różaniec Rodziców skutkuje codziennymi Łaskami i wspaniałymi zmianami na lepsze w życiu dzieci, rodziców i relacji w rodzinie.

Pierwsza Róża ma swoja patronkę. Jest nią Matka Boża Różańcowa.

Każda kolejna róża będzie miała swoją patronkę którą obierze. Zasada jest taka że będzie to Maryja pod innym wezwaniem np. Matka Boża Pompejańska….


Zachęcamy do przyłączania się do tej wspólnoty modlitewnej i utworzenia Armii Różańcowej za Nasze Dzieci. To piękny dar jaki możemy im ofiarować niezależnie od tego ile mają lat. Dopóki jesteśmy rodzicami i chodzimy stopami po tej ziemi, możemy ofiarować naszą miłość w takiej właśnie formie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania chęci przynależności do „Róż Dzieci” do p. Piotra Dambeckiego, Szafarza Nadzwyczajnego Komunii Świętej, lub do Sylwii Dambeckiej na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 692 372 956.

Duszpasterze

ks. kan. dr Andrzej DAWIDEK
proboszcz

ks. Dariusz PRUSZYŃSKI
wikariusz

Czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Początek strony